Answer: 2
Step-by-step explanation:
1 + 1 = 2
The store cost .057 cents more.
The store is more expensive.
The distributive property, in this case, is to multiply the number outside the parenthesis by the numbers and characters inside the parenthesis:
11 (x - 5)
11x - 55 → Simplified expression.
Hope it helped,
Happy homework/ study/ exam!
Divide the total cost by the amount of months
28.5 divided by 6=4.75
Answer:it is c and d
Step-by-step explanation: