1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
notsponge [240]
3 years ago
13

The ordered pair below is a solution to which equation 36,4

Mathematics
1 answer:
viktelen [127]3 years ago
8 0

Heyyyyyyy

9 is to 1

Hope it helps

You might be interested in
Two airplanes left the same airport and arrived at the same destination at the same time. The first airplane left at 8:00 a.m. a
lubasha [3.4K]
Did you ever find out the answer?

8 0
4 years ago
Ishaan is 333 times as old as christopher and is also 141414 years older than christopher.
GalinKa [24]
<span>Ishaan is 21, Christopher is 7 No actual question given, but I will assume that the question is "How old are they?". If that's the case, we can create two equations. I'll use I for Ishaan's age and C for Christopher's. I will also assume that there's been some formatting issues here and for some reason, numbers are repeated 3 times without any spaces. So "Ishaan is 3 times as old as Christopher" I = 3C "is also 14 years older than Christopher I = C + 14 Since both equations are equal to each other, let's set them equal. So 3C = C + 14 2C = 14 C = 7 So Christopher is 7. And we can use the equation I = C + 14 to get Ishaan's age. So I = C + 14 I = 7 + 14 I = 21</span>
3 0
4 years ago
If f(x) = 6x - 4, what is f(x) when x = 8?
NNADVOKAT [17]
The answer is 44

To find this answer, we replace x with 8 and use PEMDAS (order of operations) to simplify

f(x) = 6*x - 4
f(8) = 6*8 - 4
f(8) = 48 - 4
f(8) = 44

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
I need help.. with this worksheet
ipn [44]
8. $298 4. 250 9. 28 6. 8.7 5. 465
3 0
3 years ago
Duane and mick are saving their money to build a tree house. Duane adds $5 to their piggy bank every other week. Mick adds $2 er
Furkat [3]
10 weeks
Duane adds $5 every other week so that's 5 weeks out of 10. 5 x 5 = 25
Mick adds $2 every week so,
2 x 10 = 20

25 + 20 = 45
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?
    7·1 answer
  • How to subtract a fraction and a whole number
    12·1 answer
  • A consumer purchased a computer after a 14​% price reduction. If x represents the​ computer's original​ price, the reduced price
    12·2 answers
  • Help me help me!!!!!
    7·2 answers
  • $1400 from​ fund-raisers in a 18​-month CD paying 3.7​%
    6·1 answer
  • How do you solve x2 + 6x = 135
    6·2 answers
  • If LMN=XYZ, which congruences are true by CPCTC? Check all that apply
    12·2 answers
  • ANSWER ASAP PLS!!!!!
    13·1 answer
  • Help!!!!!5th grade math
    5·2 answers
  • Help please I really need help<br> :)
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!