1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nikolay [14]
3 years ago
14

Which table represents a linear function?

Mathematics
1 answer:
horsena [70]3 years ago
6 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Do you have any answer choices for this or I can’t answer it

You might be interested in
Jessie wants to find out what type of music her fellow students enjoy the most. She asks her classmates: "What is your favorite
iogann1982 [59]
Country cause it's good
5 0
3 years ago
The Sugar Sweet Company will choose from two companies to transport its sugar to market. The first company charges $3604 to rent
agasfer [191]

Answer: 14 tons

$3,860.50

Step-by-step explanation:

Let x = the amount of sugar transported.

First company:

The cost is $3157 truck rental plus $50.25 per ton of sugar.

Total cost = 3157 + 50.25x dollars

Second company:

There is no charge for truck rental, but it costs $275.75 per ton of sugar.

The total cost is

275.75x

When the two costs are the same, then

275.75x = 3157 +50.25x

225.5x = 3157

x = 14 tons

The total cost is 275.75*14 = $3,860.50

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Madison has test scores of 93, 82, 86, and 75. What is the mean?<br> answer as fast a possible
rusak2 [61]

Answer:

Mean is 84

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Can someone help answer the first two?
Murljashka [212]

Answer:

below given!

Step-by-step explanation:

1) mean = (7.4 + 5.8 + 7.3 + 7 + 8.9 + 9.4 + 8.3 + 9.3 + 6.9 + 7.5 + 9 + 5.8 + 5.5 + 8.6 + 9.3 +3.8) / 16

mean = 7.47

5 0
2 years ago
A machine in a factory makes 20 gadgets every 1/4 hour. How many gadgets are made every hour?
Hoochie [10]

Answer:

80 machines

Step-by-step explanation:

If a machine makes 20 gadgets every fourth (1/4) of an hour, it makes 80 machines every hour (20*4).

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please asap!! will mark brainliest!!!!! its timed
    10·2 answers
  • Last week the price of apples at a grocery store was $1.60 per pound. This week apples at the same grocery store on sale at 10%
    6·2 answers
  • What is this answer 16^(3/2)?
    9·1 answer
  • A recipe for sparkling grape juice calls for 112 quarts of sparkling water and 34 quart of grape juice. How much of each ingredi
    15·1 answer
  • Which number can each term of the equation be multiplied by to eliminate the fractions before solving?
    6·2 answers
  • In ΔSTU, s = 730 cm, t = 270 cm and ∠U=125°. Find the length of u, to the nearest centimeter.
    8·1 answer
  • What is 90% round to the thousandth place
    12·2 answers
  • PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST !!
    15·2 answers
  • Use the distributive property to simplify 3 + 5c(2 + 6c) completely.​
    9·1 answer
  • How many fluid ounces are in 3 1/4 cups?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!