1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
expeople1 [14]
3 years ago
8

What are the roots of the function? 0 -8 and 20 O _40 and -8 O-8 and 8 O _40 and 20

Mathematics
2 answers:
kirza4 [7]3 years ago
6 0

Answer:

0

−

8

=

−

8

0-8=-8

20

=

−

8

20=-8

O

⋅

40

=

40

O

O⋅40=40O

−

8

=

40

O

-8=40O

O

−

8

=

40

O

O-8=40O

8

=

40

O

8=40O

O

⋅

40

=

40

O

O⋅40=40O

20

=

40

O

20=40O

tatyana61 [14]3 years ago
3 0

Answer:

can I haven vote points lol

You might be interested in
Malachi bought a new fishing rod. The regular price of the fishing rod was $125.99. Sales tax of 8% is applied(added) to the tot
madreJ [45]

Answer:

125.99/100 X 108 = 136.0692

round to 2 dp = $136.07

5 0
3 years ago
SIMPLE SEVENTH GRADE MATH PROBLEM. GOVING BRAINLIEST
adelina 88 [10]

Answer:

D is the answer

Step-by-step explanation:

Well 35 dollar one time fee

plus 15 per hour

If used 1 hour 15+35=50

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me I'm stuck!!!
Alchen [17]
Volume of the tank = length x width x height
Volume = 15.4 x 10 x 3 =  450 in³

Volume of one gallon = 231 in³

Then we need 450/231 gallons to fill the tank, that is 450/231 = 1.95 gallons
8 0
3 years ago
For which of the following equations is (-4, -3) not a solution?
olchik [2.2K]
-3x = 4y is the answer

Because:
-3 (-4) = 4 (-3)
-7 = -12
7 0
4 years ago
Ms. Cleary runs a catering business. She is buying fruit to make a large order for fruit salad. She buys 5 3/10 pounds of apples
Alchen [17]

Answer:

19 1/2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the 3rd term when 5 + 3x2 − 5x4 + 2x3 is arranged in descending order?
    9·2 answers
  • A 90 oz. bottle of shampoo is sold for $18.95. What is the price per ounce
    13·1 answer
  • What is the explicit formula for this geometric sequence?
    12·1 answer
  • andy is wrapping gifts for his family. he ties 25 inches of ribbon around each gift. which function gives the relationship betwe
    11·1 answer
  • Which attribute is true of one of the shapes but not of both?
    11·1 answer
  • (Plz answer)
    6·1 answer
  • Sydney accepted a new job at a company with a contract guaranteeing annual raises. Sydney's salary after working for n years can
    9·1 answer
  • PLEASE HELP MEEE !!!!​
    7·2 answers
  • -5/12+5/8 what is the answer to this
    8·1 answer
  • Write the equation of a rational function f(x) = p(×)/q(x) having the indicated properties, in which the degrees of p and q are
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!