Answer:
44
Step-by-step explanation:
-×-=+
11×4=44
so it's equal to =+44
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Step-by-step explanation:
-5y=35
=35÷(-5)
= -7
=-5×-7
=35
Answer:
101.25 weeks
Step-by-step explanation:
890-80=810
810/8=101.25
The answer would be a hope it helps