Answer:
20wiwiiwiwjwjajsiwjjwnasjjwnwnwsjajjwjw
Answer: Ms. Cortes shuld buy the 32 ounce package because it costs $0.10, compared to $0.11 for the 24 ounces. So the bigger bottle costs less money per ounce.
Step-by-step explanation:price divided by weight will give you the per ounce price.
$3.29/32 = $0.10 per ounce (rounded)
$2.75/24 = $0.11 per ounce (rounded)
3/5
Step-by-step explanation:
7/15 + 2/15 = 9/15
both 9 nad 15 are divisible by 3
9/15 = 3/5
10.95
9514 1404 393
-130 °C
The change is found by subtracting the start temperature from the finish temperature. It is ....
-60 °C - 70 °C = -130 °C