FAFSA -- free application for federal student aid.....so answer would be student specific financial aid
Answer:
Well I took it"s Reflect the intermediate image. and Multiply the vertices of polygon ABCD by One-half.
Step-by-step explanation:
Answer:
1. 4 is the constant
2. x > -2
3. 2.86 inches
^The formula for the circumference of a circle is C=2∏r, in which r=radius. To find the radius, then, we insert 18 in for the circumference. So 18=2∏r. Solving for r gives 9/∏, or approximately 2.86 inches.
hope this helped:)
Brainliest?
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce