1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IgorLugansk [536]
3 years ago
12

CAN SOME ONE HELP ME PLZZZ IM STRUGGLEING ON MY EDGE

Mathematics
1 answer:
Sladkaya [172]3 years ago
4 0

Answer:

x+9/x+1

Step-by-step explanation:

Since the denominator is the same, just add the numerator while keeping the denominator the same.

You might be interested in
Completing the FAFSA could help decide whether a studentdeserves a merit-based awardshould receive student-specific financial ai
beks73 [17]
FAFSA -- free application for federal student aid.....so answer would be student specific financial aid
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What steps would you take to determine if these figures are similar? Check all that apply. Use a scale factor of 2. Multiply the
skad [1K]

Answer:

Well I took it"s Reflect the intermediate image.  and Multiply the vertices of polygon ABCD by One-half.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
maw [93]

Answer:

1. 4 is the constant

2. x > -2

3. 2.86 inches

^The formula for the circumference of a circle is C=2∏r, in which r=radius. To find the radius, then, we insert 18 in for the circumference. So 18=2∏r. Solving for r gives 9/∏, or approximately 2.86 inches.

hope this helped:)

Brainliest?

8 0
3 years ago
Find the unit price
Mrac [35]

Answer:

Price per ounce is $0.062

Step-by-step explanation:

Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce

Firstly, we need the total ounce value

1 pound = 16 ounce

so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces

So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces

So 40 ounces = $2.48

price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce

3 0
2 years ago
c) The GCF and LCM of two numbers are 2 and 70 respectively. If one of the numbers is 10, find the other number? [3m] solution:
Mice21 [21]

Their LCM is

70

hope it helps you.

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Express six cups 25 quarts as a fraction in simplest form
    8·1 answer
  • The Richter scale is used to measure the intensity of an earthquake. If E, measured in joules, is the energy released during an
    15·1 answer
  • Two-Step Inequality Word Problems<br> 91 POINTS
    9·2 answers
  • Find the slope of a line that passes through (7,-6) and (-5,-8)
    12·1 answer
  • A cafe only sells two types of sandwiches, turkey and steak. The cafe charges $4 for turkey sandwiches and $6 for steak sandwich
    12·1 answer
  • I need help,Please it’s due today
    5·1 answer
  • Is there an ordered pair to both of these linear equations? <br><br>Y= x+1 <br><br>Y= -x+5
    5·2 answers
  • Y-5=1/3<br><br><br> Helpppp!!!!!!
    10·1 answer
  • Solve the formula for the height h polygon
    10·1 answer
  • When you subtract a number, you get the same results as when you add the opposite number. Why?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!