The markup cost is 475 dollars!
Hope this helps!
♤MidnightQueen
Answer: 12n-10= -58
+10. +10 (add to both sides)
12n. = -48
÷12. ÷12 (isolate variable)
n. = -4
Answer:
The answer is A
Step-by-step explanation:
Step 1: Use Cosine to find ∅
Cos∅=
∅=Cos
(
)
Therefore the answer is A
Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
I think it's equal
____________