1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timofeeve [1]
3 years ago
15

Plz help

Mathematics
1 answer:
masha68 [24]3 years ago
5 0

Answer:11in

Step-by-step explanation:

4*5.5=22/2=11

Hope I helped

You might be interested in
What is the degree of this polynomial 5y^2+y+1
In-s [12.5K]

2 is the degree of the polynomial

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Angela has a vegetable garden that is shaped like a rectangle. The perimeter of Angelas vegetable garden is 64 feet. If the leng
IrinaVladis [17]
Download math papa or math problems
4 0
3 years ago
Use cross multiplication to solve for x
iren [92.7K]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mac hine A pops 12,75 ounces of popcorn in 3 minutes. Machine B pops 18 ounces of popcorn in 4minutes. If each machine pops popc
Nataly [62]

yes. Machine A pops 42.5 ounces of popcorn in 10 minutes. Machine B pops 45 ounces of popcorn in 10 minutes. Add the two to get 87.5 ounces. 8 times 9 is 72 which is less than 87.5 ounces


8 0
3 years ago
PLEASE HELPPPPPPPP ASAAAAP1!!!!!!!!
Radda [10]
As far as I can tell, that isn't a function at all. 

x = 0 produces y = -2 and y = 4, which can't happen.

Please don't use all caps, that's really, really irritating.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Graph the line with slope 2 passing through the point (-5,2).​
    8·1 answer
  • Which of the following is the correct factored form of the given equation?
    5·2 answers
  • This is a diagram of a staircase railing. Which is a true statement about the measure of angle DCJ marked rº on the diagram? (Pi
    10·2 answers
  • Vehicle a averages 14 miles per gallon of gasoline, and vehicle b averages 36 miles per gallon of gasoline. at these rates, how
    9·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • 1. expand 4³
    12·1 answer
  • What is the volume of the rectangular prism shown below?
    14·1 answer
  • PLEASE HELP ME!!! I WILL MARK YOU BRAINLIEST!!!
    9·2 answers
  • Please help with 1-3
    9·2 answers
  • How do you solve the equation 4a+b=12
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!