1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mars2501 [29]
3 years ago
14

(Score for Question 1: of 5 points)

Mathematics
1 answer:
Inga [223]3 years ago
8 0

Answer:

jdjdjdbdjdjdjzjdjdjdbdjdjdjzjdjdjdbdjdjdjz

You might be interested in
PLEASE HELP ME!!! needing help now!
Phoenix [80]
The answer is it should be behind the 7  because you only moved one time in 1.7
7 0
4 years ago
What is required of a proportional relationship that is not required of a general linear relationship?
Lana71 [14]
The proportional relationship should require they y-intercept and is then 0 and the linear relationship should be in a straight line to be a linear! Hope this helps!
8 0
4 years ago
Please help.. I will give points
Daniel [21]

A. 8^9/2= around 11585.2375; (sqrt8)^9= around 11585.2375. So choice A shows a pair of equivalent expressions.

B. (3sqrt125)^9=1,953,125; 125^9/3=1,953,125. So choice B also shows a pair of equivalent expressions.

C. 12^2/7= around 2.03394; (sqrt12)^7= around 5,985.96759. So choice C does not show a pair of equivalent expressions.

D. 4^1/5=around 1.31951; (sqrt4)^5=32. So choice D also doesn't show a pair of equivalent expressions.

Your answers are A and B.

I hope this helps ;)

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
I need help now pleaseeee
Klio2033 [76]

Answer:

y=75° (opposite angle of parallelogramare equal)

x+8=16(opposite sides are equal)

x=16-8

x=8

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
X + 15 - 4<br> Please help ty
IrinaK [193]
x+15-4 \\ \\ =x+11
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statements include two quantities in the real world that are additive inverses?
    8·2 answers
  • Many people now turn to the Internet to get information on health-related topics. A research article used Flesch reading ease sc
    12·1 answer
  • Sarah bought a 16 ounce jar of strawberry jam for $3.20. What is the unit price
    9·2 answers
  • The goal of a toy drive is to donate more than 1000 toys. The toy drive already has collected 300 toys. How many more toys does
    12·1 answer
  • What’s the answer of 2w+-4•6
    9·1 answer
  • Explain how equal groups, multiplication, addition, and arrays related?
    10·2 answers
  • 1)A fisheries biologist wants to estimate the average weight of small mouth bass in Gull
    9·1 answer
  • Look at this graph:
    6·1 answer
  • Will someone help please? only with 1-8​
    6·2 answers
  • The difference of a number k and 8 .1 is greater than 24.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!