1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kaylis [27]
3 years ago
12

Can someone help me and you need to round to nearest whole number

Mathematics
1 answer:
andrew11 [14]3 years ago
5 0

Answer:

look at the picture i have sent

You might be interested in
1) 5.10-2.8.16. 10-1
const2013 [10]

Answer: -2511 (if the periods mean multiplication)

Step-by-step explanation:

I’m not sure whether you’re trying to have the periods be multiplication, but if that’s what they are, this is the answer

5x10-2x8x16x10-1

50-16x160-1

50-2560-1

-2511

Again, I’m not sure if that’s what you mean but I can’t really see what else they would mean since you can’t have a 3 part decimal

5 0
3 years ago
Classify the polynomial 5x3 + 4x - 2 by degree.
brilliants [131]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

3 would be the degree of the polynomial since it has the highest degree.

3 0
3 years ago
Solve y=4x+8x for x
Semmy [17]

Answer:

x = y/12

Step-by-step explanation:

5 0
4 years ago
What is 9 3/4 as a percent?
masya89 [10]

Answer:

9 3/4 = 975%

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone please explain how this make sense
Andru [333]

Answer:

6x + 12y = 816

Step-by-step explanation:

6 dollars per regular admission

12 dollars per both dance and volleyball

in total 816 dollars

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Graph the circle (x+6)^2 + (y+5)^2 =9
    15·1 answer
  • If qr+4p=12, what is the value of q in terms of p and r ?
    8·1 answer
  • Plz help me quick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    10·1 answer
  • that one kilogram of rice weigh the same as 10 bags containing 100 grams of beans each do you agree with her why or why not
    9·1 answer
  • What is the slope formula?
    5·2 answers
  • Factor the following:<br><br> x2-17x+60
    11·1 answer
  • I am giving free points away again because why not?
    11·2 answers
  • Please please please help me I’ll give brainly
    15·1 answer
  • 5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound?<br> Submit
    10·2 answers
  • What is the classification of the triangle by its angles and by its sides?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!