1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
I am Lyosha [343]
3 years ago
10

Dear math why don't you grow up and solve your own problems

Mathematics
2 answers:
VMariaS [17]3 years ago
5 0

Answer:

LOL

Step-by-step explanation:

Brut [27]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Yes

You might be interested in
A sweater is on sale for 40 percent off its origanal price of 29.95 what is the amount of savings
horrorfan [7]

0.4×29.95

=11.98 so your answer is 11 dollars and 98 cents

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If abcde is reflected over the x axis and then translated 3 units left, what are the new coordinates C? A. (-2, 2) B (1, 2) C (4
krek1111 [17]

Answer:

A) (-5,-2) B) (-2,-2) C) (1,-2) D) (-7,-2)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Graph a line with a slope of 3/4 that contains the point (2,-3).
arsen [322]

Answer:

Step-by-step explanation:

First, plot the point (2, -3) on the graph.  Then, use the slope to pick another point.  The slope is rise over run.  For your slope, the line will go 3 places up and then 4 places to the right.  Using a straight-edge, follow the points and you will get the graph of the line.

6 0
3 years ago
Suppose you pay $1.00 to roll a fair die with the understanding you will get $3.00 back rolling a 4 or a 2, and nothing otherwis
nikdorinn [45]

There are 2 chances out of 6 to win $3

Every 6 rolls you are expected to win $6

Every 3 rolls you are expected to win $3.

On average, even though it's impossible, every roll you would make $1.

6 0
3 years ago
X/4 = 3/8 solve for x
Andrei [34K]
The ratio of 4 to 8 simplifies to 1:2. X will therefore be 3/2, as 3/2:3 simplifies to 1/2 (3 = 6/2).
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The graph shows the amount of money earned by two different workers. A graph measuring money and time. Two lines, labeled Worker
    10·1 answer
  • Jason earns $35.50 on Monday, spends $24.00 on Tuesday, and earns $12.50 on Wednesday. Which equation shows how the Associative
    11·1 answer
  • Y-intercepts and X-intercepts
    5·1 answer
  • 7 pounds of steak cost $10.08. What is the price per ounce
    8·1 answer
  • Gail baked some cookies. She sold 2/7 of the cookies on Monday. She sold 1/3more of the cookies on Tuesday than on Monday. What
    8·1 answer
  • What number is 160% of 75
    12·2 answers
  • What is the solution to 6x + 1 = 4x -3
    13·2 answers
  • If f(x) = x2 – 2x, find:<br> f(-3) = [?]
    9·2 answers
  • What is the value of -3 2/3 +1/3
    14·2 answers
  • I’m super tired and can’t figure this out by myself
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!