Te get this answer u must do 9282938+(-847372837)=(-63827884) is ur answer I took the test
2.79 / 2 = 1.395 rounds to 1.40 per roll
8.99 / 6 = 1.498 rounds to 1.50 per roll
the better deal (cheapest) is the 2 roll package
** if u want price per roll (price / roll) ...u divide the price by the number of rolls
Answer:
x=27
∠JLK=2x+1=2(27)+1=55
Step-by-step explanation:
∠A+∠K=180
3x+13+∠K=180
∠K=167-3x
∠K+∠L+∠J=180
167-3x+39+2x+1=180
207-x=180
x=27
∠JLK=2x+1=2(27)+1=55
Don't worry, you aren't gonna fail. Take a deep breath and relax. Geometry is tricky but you got this. Have a nice night.
42 / 38x
This sentence is just to fill up space.
Ans:
11 and four twelfths
Step-by-step explanation: