(2 x 9) + (5 x 9)
= 7 x 9
= 63
$63 is the answer.
Hope it helped! :-D
Yes. There is sixteen ounces in a pound. At thirty cents an ounce, you can buy a pound for $4.80. That also leaves $.20.
Answer:
B
Step-by-step explanation:
I Had this
Answer:
B
Step-by-step explanation:

Radius= diameter ÷2
r= 32 ÷2
r= 16

Substitute r= 16,


Divide the denominator and numerator by 128:

Thus, the answer is B.
Food that goes down the mouth goes into the trachea I’m pretty sure and goes down the esophagus to the stomach!