1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stealth61 [152]
3 years ago
7

I need help please . What does y=?

Mathematics
1 answer:
vazorg [7]3 years ago
7 0

Answer:

null

Step-by-step explanation:

i cant see the question very well

You might be interested in
Trace metals in drinking water affect the flavor and an unusually high concentration can pose a health hazard. We obtain the fol
Vitek1552 [10]

Answer:

Please see attachment

Step-by-step explanation:

Please see attachment

5 0
3 years ago
For each incorrect answer on a test, the teacher changes the total points possible by - 3
Bogdan [553]

Answer:

40

Step-by-step explanation:

8 incorrect answers x -3 points per wrong answer. 64 - 24 points taken off = score of 40.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
djyliett [7]

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

Note that: 1 yard = 3 feet.

First, change the amount of yard (6) to feet:

6 x 3 = 18

6 yard = 18 feet.

Note: 18 feet = $36.72

Find the cost per foot (1 feet). Note the equal sign, what you do to one side, you do to the other. Divide 18 from both sides.

(18 ft)/18 = ($36.72)/18

1 ft = 36.72/18

1 ft = 2.04/1

1 ft = $2.04

~

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 1/2 times seven
GREYUIT [131]
3.5 is your answer. :)



3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for N<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B5%7D%7B12%7D%20%20%3D%20%5Cfrac%7B3%7D%7Bn%7D%20" id="TexFormula1"
Dmitrij [34]

Answer:

n= 1.25

Step-by-step explanation:

multiply both sides by 3 giving you 1.25

8 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you find the scale factor
    6·1 answer
  • What type of triangle has exactly two acute angles?
    11·1 answer
  • The volume of a rectangular prism is given by the expression 10x^3+46x^2-21x-27. The area of the base of the prism is given by t
    13·2 answers
  • Find the volume of the right rectangular prism whose side lengths are 5 cm, 3 cm, and 13 cm
    11·1 answer
  • Idk do not know how to do this
    12·2 answers
  • Please help!!<br><br> Given: 2 ≅ 5, AB ≅ DE<br> Prove: BC ≅ EC
    12·1 answer
  • Whyyyyyyyyy pls help me im stuck
    14·1 answer
  • Determine the number and nature of the roots.<br> 2.2 + 12x = -4
    6·1 answer
  • The table below shows the amount Amelia earned babysitting. Find the rate of change
    14·2 answers
  • Simplify the expression (65 points)
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!