1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoundrel [369]
3 years ago
8

What is the surface area? 8 ft 3 ft 1 ft square feet

Mathematics
2 answers:
Karo-lina-s [1.5K]3 years ago
6 0
To be honest I don’t really know what this shape is called but if it a rectangular prism then the surface area is going to be 70m^2
vazorg [7]3 years ago
5 0
Answer: What is the surface area?
8 ft
3 ft
1 ft
square feet
You might be interested in
About how many $40 shirts could you buy with $290?
kipiarov [429]

Answer:

7 shirts

Step-by-step explanation:

290/40 = 7.25

But since you can't have 7.25 shirts, it's just 7.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Under her cell phone plan, Lily pays a flat cost of $55.50 per month and $4 per gigabyte. She
nlexa [21]

Answer:

Hi,can you please answer mine too it's question 9-12 I really need the answer because I have to pass it tomorrow morning:(

Step-by-step explanation:

about your question I'll put it in the comment section:)

4 0
3 years ago
Hana buys a new dress for $40. how much does she pay if there is a 7% tax
Rzqust [24]

Answer:

$42.80

Step-by-step explanation:

We can set up an equation to solve this as such

40*1.07=42.80

6 0
3 years ago
Someone please explain I have zero clue how to answer this! ​
UkoKoshka [18]

Answer:

x=62

Step-by-step explanation:

152-90(because of the right angle)

the 28 is a red herring

4 0
3 years ago
The angle of the roof on Wendy's dollhouse is 56 degrees she built a scale model of the dollhouse with a scale ratio of 1 to 4 w
Sliva [168]
The angle of the roof on Wendy's dollhouse is 56 degrees she built a scale model of the dollhouse with a scale ratio of 1 to 4 what is the measurement of the angle of the roof of the model?

Answer: 14
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution to the inequality below?
    11·1 answer
  • BJ added a cell phone to his familys plan his phone costs $5 a month how much does his phone cost him over 6 months?
    5·1 answer
  • If the coordinates are (1,2) what is the sloped?
    7·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$40.14 . What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    9·1 answer
  • Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
    11·1 answer
  • It’s question #2 and the circle map is fav vegetable
    8·1 answer
  • Help please I don't get it
    5·2 answers
  • What is x-3y=9 in function form???
    11·2 answers
  • Lindsey got 68 problems correct out of 71 questions. what percent did she get incorrect?
    8·2 answers
  • Can you Help me please lol
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!