1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
seropon [69]
3 years ago
5

YeOOoOoOOoOoOooOoOOOoOOoooooOoOOOooO,

Mathematics
1 answer:
Arlecino [84]3 years ago
4 0

Answer:

ok eereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the distance between 182 and 265 on a number line?
adoni [48]
265-182=83
the answer is b.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If it takes 5 workers 4 hours to build a 10 foot wall, and the number of hours is directly proportional to the number of walls t
pychu [463]
4x10=40 10x10=100 ft/10 100/10=10 walls
4 0
4 years ago
I need help on this problem (4x+8)+(7x+3)​
SpyIntel [72]
<h3>♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫</h3>

➷ You have to collect like terms

In other words, add together the values that have x in them and add together the values that don't

4x + 7x = 11x

8 + 3 = 11

The answer is 11x + 11

<h3><u>✽</u></h3>

➶ Hope This Helps You!

➶ Good Luck (:

➶ Have A Great Day ^-^

↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
​ ∠3 ​ and​ ​ ∠4 ​ ​are complementary adjacent angles. m∠4=49° What is the measure of ​​ ∠3 ​?
neonofarm [45]
41°. 90-49=41 mmkmmmm
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
What type of relationship does this pair of angles have?
avanturin [10]

Answer:

Both add up to 180 degrees

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How can you determine if an angle is a right angle?
    13·1 answer
  • A hockey team won 6 games and lost 8 what is the ratio of wins to number of games
    9·2 answers
  • A zoo has 15 emperor penguins The emperor penguins make up 30% of all the penguins at the zoo. How many penguins live at the zoo
    5·1 answer
  • I William page $54 for three cases of gum if each case of case has 24 packs what is the cost per pack of gum
    15·1 answer
  • This is 2.
    5·1 answer
  • I can List all the factors of each number. The I can circle the factors that are common to all three numbers. Factors of: 30, 24
    15·1 answer
  • Can someone plsss help me with my math practice quiz I really need help
    8·1 answer
  • A motor racing circuit has length 5 5/6 miles. A straight section of the circuit has 1 1/4 miles. What fraction of the circuit i
    9·1 answer
  • What is the equation of the line that has a slope of 13 and goes through the point (6,−2)?
    15·1 answer
  • A triangle has one side measuring 5 feet and two sides measuring 7 feet. What kind of
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!