1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veronika [31]
3 years ago
9

HELP! plz worth 40 points if u help wit all of them. plzz due in 10 mins where I live.

Mathematics
1 answer:
12345 [234]3 years ago
5 0

Answer:

List One: Sweet -  List Two: suite

List One: pray - List Two: prey

List One: poll - List Two: pole

List One: waste - List Two: waist

List One: Manor - List Two: manner

List One: Pier - List Two: Peer

List One: current - List Two: currant

List One: presence - List Two: presents

List One: council - List Two: counsel

List One: stationary - List Two: stationery

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Add.<br> 10.452 + 6.3<br> Enter the exact sum
Ksivusya [100]
16.752 is the sum to this
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the simplified form of –9m–2n5 × 2m–3n–6?
maxonik [38]
Your answer would be -18m-6n-30
5 0
3 years ago
Adding Rational Expressions
Elanso [62]
Adding what rational expressions?
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 4 3/5 multiplied by 3 1/5 as a mixed number or fraction
nikklg [1K]

Answer:

14 18/25 is the answer

Step-by-step explanation:

23/5 x 16/5

23x16

5x5

368/25=14 18/25

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many real solutions exist for this system of equations?
Rom4ik [11]

Answer:

One

Step-by-step explanation:

Set each equations equal to each other

{x}^{2}  + 4 = 4x

{x}^{2}  - 4x + 4

Find the discrimant.

{ - 4 {}^{2} - 4(1)(4) } = 0

This means there is one real solution. Since the discramnt equal 0.

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Trevor pains 1/6 of the fence surrounding his farm each day how many days will it take him to paint 3/4 of the fence
    6·1 answer
  • How do i solve this?
    11·1 answer
  • What expression is equivalent to 5(6x + 3y)
    7·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST which of the following is a solution to <img src="https://tex.z-dn.net/?f=tanx%2B%5Csqrt%7B3%7D%20%3D0" id=
    12·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    13·2 answers
  • According to a poll, 56% of voters are likely to vote for the incumbent. The poll has a 3% margin of error. The margin of error
    11·1 answer
  • Imagine that the rectangle is rotated counterclockwise
    12·2 answers
  • A water drip system in a garden uses 2/3 cups of water every 1/6 of an hour. a) How much water is used in 1 hour? b) Use your eq
    9·1 answer
  • Angie is saving money to buy a new pair of Converse shoes that cost $65. She currently has $7.50 saved and earns $6 a week for h
    14·1 answer
  • Please help! I need this quickly
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!