1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
V125BC [204]
3 years ago
14

2

Mathematics
1 answer:
Illusion [34]3 years ago
7 0

Answer:

40 pages

20% is 8 pages

1/4 is 10

22 pages for articles

You might be interested in
How many pounds per cup is shown in the proportional relationship below
Lilit [14]
4 pounds per 20 cups.
3 0
3 years ago
The diagram shows a square divided into strips of equal width. Three strips are black and two are grey. What fraction of the per
astra-53 [7]
2/5 at the top nd bottom, but 0/5 on the sides. So 2/5 + 0/5= 1/5
8 0
3 years ago
A chemist is using 357 milliliters of a solution of acid and water. If 14.3% of the solution is acid, how many milliliters of ac
LekaFEV [45]

Answer:

357 * .143 = 51.051 milliliters or

51 milliliters (rounded)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
If 40% of a number is 56, what was the original number?
oksian1 [2.3K]
40/100= 56/x 40x=100(56) 40x=5600 Divide both sides by 40 to get x alone. X=140
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose a railroad rail is 3 kilometers and it expands on a hot day by 20 centimeters in length. Approximately how many meters w
siniylev [52]

Answer:

sadfasdfasdfasdf

Step-by-step explanation:

asdfasdfasdfsadfsadfsadfsdfsdfsaf

4 0
4 years ago
Other questions:
  • each day, Mr. Samms randomly chooses 2 students from his class to serve as helpers. There are 15 boys and 10 girls in the class.
    14·1 answer
  • −p(51+z)=dz+84 solve for z
    12·2 answers
  • marcus's favorite casserole recipe requires 3 eggs and makes 6 servings. Marcus will modify the recipe by using 5 eggs and incre
    6·1 answer
  • A rope with a length of 24 yards is cut into 7 pieces of equal length. Which is the correct way to show how to find how many yar
    9·2 answers
  • Can someone please help me with question c? Would be really appreciated :)<br> (Picture is attached)
    10·2 answers
  • 2(3c + 3) &lt; 6c + 9
    5·1 answer
  • The following price quotations are for exchange-listed options on Primo Corporation common stock. Company Strike Expiration Call
    10·1 answer
  • Pls help will give brainliest
    6·1 answer
  • The price of 600 grams of candy and 1.5 kg of cookies is $4.62. What is the price of one kg of cookies if it is $1.4 cheaper tha
    14·1 answer
  • Rewrite the expression without using a negative exponent.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!