Answer:
840
Step-by-step explanation:
Lets split the shape in 2 shapes which gives us 2 rectangular prisms
1st shape is the one stcking upward: 12*5*6=360
2nd shape: (we must subtract 5 from 15 because we used that for the other shape and hat wouldn't give us the correct answer) 10*8*6=480
480+360=
840
Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Check the picture below.
running a perpendicular line like so from the right-angle, makes three similar triangles, the large, containing the smaller ones, and a medium and a small one. Now, using proportions, you can just use there, the medium and smalle to get "x".
Answer:
I'll spend about maybe $80
Step-by-step explanation:
So I can have fun also this is a joke not real answer >:D