Answer:
1 1/5 per person.
Step-by-step explanation:
You have to evenly divide the 6 funnel cakes among 5 people, so the equation you have to use is division.
5/6
= 1 1/5
Answer:switch mikes Luke’s and Alex in between each other and let winter keep her own
Step-by-step explanation:
Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer: Answer: 2.1 %
Step-by-step explanation:
Decrease = initial price - final price
% decrease = [ (initial price - final price) / initial price ] *100
% decrease =[ (2.89 - 2.83) / 2.89] * 100 = 2.08, which can be rounded to 2.1
From the graph, the point at which the function of the graph have relative minimum is