1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zubka84 [21]
3 years ago
9

The miller's ate 7 1/2 sandwiches for lunch. There were 2 1/3 sandwiches left. How many sandwiches did tye Miller's originally m

ake?
Mathematics
1 answer:
Tresset [83]3 years ago
5 0
I think they made 9 5/6sandwiches

7 1/2= 7 3/6

2 1/3=2 2/6

2 2/6+ 7 3/6= 9 5/6
You might be interested in
Please someone know this ?
sladkih [1.3K]

Answer:

sas fact congruency

Step-by-step explanation:

angle and same side are given

both triangle have same side

3 0
3 years ago
at Phil's work there are 12 part time workers and 18 full time workers what is the ratio of part time workers to total workers​
BabaBlast [244]

Answer:

the ratio of part time workers to total workers are 12/30

3 0
3 years ago
A salesperson earns $350.25 per week plus 12% of her weekly sales. Which of the following describes the sales necessary for the
Lynna [10]
Let X describes the sales

350.25+0.12x=800.5
Now solve for x
0.12x=800.5-350.25
0.12x=450.25
X=450.25÷0.12
X=3,752.08

the sales necessary for the salesperson to earn at least $800.50 in one week is 3,752.08
5 0
3 years ago
Rond to the nearest cents 0.5239 and 32,048,87219
geniusboy [140]

Answer:

0.5239 would round to 0.52

3,204,887,219 would round to 3,000,000,000

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Write the number eighteeb in another way
makvit [3.9K]

Standard form - eighteen


number form - 18


expanded form - 10 + 8

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plot these coordinates and determine the resulting figure. (0, 2) (4, 6) (10, 12) (18, 20) A) circle B) curve C) line D) parabol
    7·2 answers
  • 7,258,630 in word form
    7·2 answers
  • in a bag of apples there are 4 green apples and 2 red apples. bethany takes a green apple out of the bag and does not replace it
    14·1 answer
  • How do I do this? (Number 8)
    15·2 answers
  • Need help will give brainliest!!!
    9·1 answer
  • Heys guys i have a quick math question i need answered asap
    11·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated socks costs $32.34. What is the unit price of the pairs of socks?
    10·1 answer
  • Solve the inequality. 4(x + 3) − 7 ≥ x + 3(x + 1)
    9·1 answer
  • Please help me giving brainlest
    10·2 answers
  • 499,998 rounded to the nearest ten
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!