Answer:
<em><u>√</u></em><em><u>-32 imaginary numbers</u></em>

<h3>4√2i is the right answer.</h3>
Answer:
you should get 6 four-packs
Step-by-step explanation:
5.28/6= .88 dollars per roll
3.40/4=.85 dollars per roll
buying six four packs is a better price
Answer:
37.22
Step-by-step explanation:
Answer:
1/6 (=0.1667)
Step-by-step explanation:
If we look just at weeks 2, 3 and 4:
Week 2: 40 regular + 6 overtime
Week 3: 40 regular + 10 overtime
Week 4: 40 regular + 4 overtime
Total number of regular hours = 40 + 40 + 40 = 120
Total number of overtime hours = 6 + 10 + 4 = 20
number of overtime hours as a fraction of number of regular hours
= number of overtime hours / number of regular hours
= 20 / 120 (simplify by dividing numerator and denominator by 20)
= 1/6 (=0.1667)