1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dolphi86 [110]
3 years ago
9

Please help due today

Mathematics
2 answers:
n200080 [17]3 years ago
6 0

Answer:

3 & 1

6 & 2

9 & 3

12 & 4

Step-by-step explanation:

Hope that helps!

Margaret [11]3 years ago
6 0
Dollars- 9
Pounds- 2, 4
You might be interested in
Which pairs of angles in the figure below are vertical angles?<br> Check all that apply.
Furkat [3]

Answer:

A and B

Step-by-step explanation:

Vertical angles are angles that are opposite of each other on two crossing lines.

They have equal angle measure.

When we look at the image, we can tell that, from the given options:

A. <LRA and <FRA and

B. <TRF and <NRL are vertical angles.

5 0
2 years ago
Isla’s change in velocity is 30 m/s, and Hazel has the same change in velocity. Which best explains why they would have differen
sergiy2304 [10]

Answer:

B  have a wonderful week d remember God loves u and Merry Christmas

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
please help i need to get out of recovery mode so i can do 20 other assignments including a final exam
dusya [7]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

y = -3x^2 + 5x <u>+ 3 </u>

                          ↑ this is "the number at the end/constant," and according to the question the number at the end/constant is the y-intercept

Thus, the y-intercept is 3.

4 0
3 years ago
*ANSWER PLS* Quadrilateral ABCD is inscribed in a circle. Angle B measures 121°, and angle D measures (x - 22)°. What does x equ
liraira [26]
The answer is B!! Hope this helps!
4 0
3 years ago
The smith family went out to eat at Buffalo Wild Wings. The bill was $43.86. They gave the server a 15% tip. What was the cost o
lana66690 [7]

Answer:

$50.44

Step-by-step explanation:

First I turned the percent to a decimal which was 0.15.                      

Then I multiplied 0.15* 43.86        

The answer was 50.439 so then I rounded it to 50.44    

Answer: $50.44

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The table shows the cost of concessions at a concert. Evan spent $31.50
    14·1 answer
  • What are some ways to describe the relationship between sets of numbers?
    6·1 answer
  • PLEASE HELP I BEG. BE A LEGEND SOMEONE. I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ASAP
    5·1 answer
  • Mrs. Walters buys 5 and 1/4 pounds of strawberries for $8.40. What is the unit cost of the strawberries?
    9·2 answers
  • What is the simplified version of 3\sqrt{135}
    14·2 answers
  • Which equation can pair with y=3x-2 to create a consistent and independent system?
    13·2 answers
  • What is the solution to the equation below?
    10·2 answers
  • Multiple the binomials (x+3)^2
    15·1 answer
  • PLS HURRY!!! I'LL GIVE BRAINLIEST!!!
    13·1 answer
  • Alexis’s cell phone company charges her $45 a month for phone service plus $0.50 for each text message. How many text messages d
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!