1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kvasek [131]
3 years ago
6

WILL GIVE BRAINLY PLSSS

Mathematics
1 answer:
Otrada [13]3 years ago
7 0

Answer:

H<-2

Step-by-step explanation:

So you decrease the h together then you flip the 12 when you flip 12 you change its sign so itl be - 12 to the other side to leave the h in a side by its own then itl become - 3x>6 then you divide 6 by - 3 and itl be h<-2

You might be interested in
5 tons of fertilizer cost $14,100.00. What is the price per pound?
aivan3 [116]

Answer:

$2,820

Step-by-step explanation:

$14,100.00 / 5= $2,820

8 0
3 years ago
Which equation matches line p?
MakcuM [25]

Answer:

line p matches with the first equation

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
which expression correctly shows the commutative proberty? a)8+14+22+9=(8+14)+(22+9). b)8+14+22+9=8+(14+22)+9. c)8+14+22+9=53. d
Lerok [7]
D has the commutative property because it just flip flopped the numbers.
5 0
3 years ago
Which irrational number is closest to the number 5?
blsea [12.9K]

Answer:

I believe it is right by looking at this picture, but I am not certain

7 0
4 years ago
Find the exact area of the circle with the given radius. r = 4.5 m
Alexus [3.1K]
The area of a circle is Pi * R^2 (or R * R).
Since we have our radius, R, we can solve.
With our given answer choices, we do not need to multiply R by Pi, instead we will square R, as that's our only option.
4.5 x 4.5 = 20.25.
Our area is now 20.25Pi.
Your answer is C.) 20.25Pi.
I hope this helps!
4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is $133.04 times $165.72
    7·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B4x-1%7D%7B3%7D" id="TexFormula1" title="\frac{4x-1}{3}" alt="\frac{4x-1}{3}" align="
    13·1 answer
  • Can someone please help me? please
    7·1 answer
  • on Monday, Mr. James used 25 2/3 ft of material to make placemats. if each placemat required 3 1/4 ft. of material, how many pla
    15·1 answer
  • Free points over here<br><br> 20+20=
    12·2 answers
  • How do you do this question?
    9·1 answer
  • On Monday, a local hamburger shop sold a combined total of 584 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold wa
    6·1 answer
  • to solve the following equation , 7x - 2 = 12 , which of the choices below is a correct method to find the value of X
    12·1 answer
  • Samantha is mixing yellow and red paint to make orange paint. The table below shows the ratio of drops of red paint to yellow pa
    6·1 answer
  • What is the value of the expression shown? (1 point)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!