1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
The answer is a no other option
Answer:
(-3,5)
Step-by-step explanation:
In reflections the x axis is the opposite only
I’m 99% sure it’s D because you would add both those numbers to equal his debt that day
Answer: <em>D. 120 students</em>
Step-by-step explanation:
<em>This is an easy solution</em>
<em>Take 300 and divide it by 5</em>
<em>300/5</em>
<em>This will result in 40</em>
<em>Now Multiply 40 by 3</em>
<em>Like so: 40x3</em>
<em>This will result in </em><em>120</em>