1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
weeeeeb [17]
3 years ago
7

Perimeter: about how many units

Mathematics
1 answer:
insens350 [35]3 years ago
3 0

Answer:

30

Step-by-step explanation: when you add all of the ones in the center up even the ones that aren't complete you get 30.

You might be interested in
Show me a graph of 6x + 5y < 30
Fittoniya [83]
Here is a graph of <span>6x + 5y < 30</span>

7 0
3 years ago
What is the midpoint of the line segment with endpoints (-5.5, -6.1) and (-0.5,9.1)?
umka21 [38]
(-3, 1.5)....simply add the x coordinates together, divide them by two, and then do the same for the y coordinates.
4 0
3 years ago
86 -5 + 22 - 42 - 7 =
WITCHER [35]

Answer:

54!

Step-by-step explanation:

you add and subtract all the numbers!

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Justin rides his bicycle 2.5 kilometers to school. Luke walks 1950 meters to school. How much farther does Justin walk than Luke
guapka [62]
Hello!

1950 m = 1.95

2.5 - 1.95 = 0.55

ANSWER: Justin rides his bike 0.55 km father than Luke.

I hope this helped you! c:
8 0
3 years ago
The value of digit 7 in 906.7
lara31 [8.8K]

The answer is tenths

Step-by-step explanation:

According to the place value chart of decimals,the first number after the decimal point starts from tenths and continues.so the answer is tenths

4 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • CAN SOMEONE HELP ME FIND THE AREA OF THIS TRIANGLE
    10·2 answers
  • Write 12/15 in the simplest form
    5·2 answers
  • What is a ratio please????????
    7·2 answers
  • Olivia and holly put their money together to buy a DVD that cost $19.99. Olivia had $11.52. Write an addition equation to find o
    15·2 answers
  • If 10 pounds of potatos cost 6.55 how much would 1 pound cost
    12·2 answers
  • If Olivia makes a smoothie with a ratio 7 strawberries to 2 bananas, how many strawberries would she use with 3 bananas?
    14·2 answers
  • If someone could help me, it’d be great!
    8·1 answer
  • PLS HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
    15·1 answer
  • Please help me with these 3 questions!! Will mark Brainliest :)
    9·1 answer
  • X + 5 + (-1) = -5x - 1
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!