1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ExtremeBDS [4]
2 years ago
11

PLEASE HURRY, ILL GIVE BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
Julli [10]2 years ago
8 0

Answer:

I= f.t = (50) (0.01) = (0.5) kg.m15

Step-by-step explanation:

vekshin12 years ago
8 0

jesus loves you and cares for you

You might be interested in
mary covered her kitchen floor with 10 tiles.The floor measures 6 ft long by 5 ft wide.the tiles are each 3 ft long and w ft wid
Vadim26 [7]
W=(10/(6/3))/5=(10/(2))/5=(5)/5=1

w=1 foot
8 0
3 years ago
Ruth contributes 18% of the total cost of her individual health care. This is $67.50
ololo11 [35]

Answer:

9000

Step-by-step explanation:

67.50 x 2 x 12 = 1620 (deduction for the whole yr)

1620 / 18 x 100 = 9000

8 0
3 years ago
if three force are acting on a body and they are in equilibrium if force 1 is 1200N at 51.3 degree and force 2 is 1400N at 42 de
Vedmedyk [2.9K]

Tvtvvrtbtbbtb b trbbbAnswer:

Btrreqrveq

4 0
3 years ago
A.) 10<br> B.) 25<br> C.) 20<br> D.) 15
Sergio [31]
2x+4=10
2x=6
x=3
2(3)+4= 10
(plus, on parallelograms like that, parallel sides are equal to each other)
7 0
3 years ago
HOW TO MAKE 65/390 AN EQUIVALENT RATIO
frozen [14]
The answer is 1:6.
I wrote down the solution in the picture.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many times does 40 go into 190
    13·2 answers
  • What’s equivalent to 1/3 with the denominator of 6
    11·2 answers
  • Which expression is equivalent to -1/3(6x+15)-3
    5·2 answers
  • Which statements comparing the function are true?select three options.​
    13·1 answer
  • What do the outliers mean
    7·1 answer
  • I need help with this asap! i will give brainliest :) (image included)
    13·2 answers
  • I need help with 5 and 6. May anyone turn them into words? ILL GIVE BRAINLIEST FOR 2 RESPONSES
    10·1 answer
  • Study each equation, then solve. <br><br> 18) 5 + r = 6 - r
    7·1 answer
  • n a certain grocery store, strawberries cost $5.44 per pound ( 5.44 dollars/lb ). What is the cost per ounce
    7·1 answer
  • Students in Ms. Valendra’s science class planted 13 in different places around the school yard. After one month, they measured t
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!