1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alla [95]
3 years ago
8

WILL GIVE BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
Xelga [282]3 years ago
7 0
A your mom is a good lady
antoniya [11.8K]3 years ago
4 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

JK is longer than JL and isn't 9 units long

You might be interested in
Complete the solution of the equation. Find the value of y when x equals 8. 4x+9y=-14
Shtirlitz [24]

Y=-5.11111 how I solved it is in the picture attached

5 0
4 years ago
PLEASE HELP ME!!
dedylja [7]
16 seconds is the answer
3 0
3 years ago
A plant grows 12 mm every four months how many centimeters will it grow in one year?
swat32

Step-by-step explanation:

One year is 12 months.  12 mm is 1.2 cm.

Write and solve a proportion

1.2 cm / 4 months = x / 12 months

x = 3.6 cm

7 0
3 years ago
Complete the equation: x2 + 8x + __ = (__)^2
Setler79 [48]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

16,x+4

by completing square formula

6 0
3 years ago
She ate 1/8 of a pie and her brother ate 1/6 of the pie show my how u got your answer
Andre45 [30]

Answer:

7/24 of the pie was eaten

Step-by-step explanation:

to add fraction together you need a common denominator to find this you need the LCM which is 24

first multiply both parts of the fraction 1/8 by 3/3 to get 3/24

then multiply both parts of 1/6 by 4/4 to get 4/24

now you can add the numerators together to get 7/24

8 0
4 years ago
Other questions:
  • A publisher pays 6% royalty to a book writer for the first 1,000 copies sold, and 5% on any number of copies above 1,000. They w
    11·1 answer
  • Pedro mixes 3/4 teespoon of plant food into each gallong of water.How much teaspoons of plant food should Pedro mix into 5 gallo
    15·2 answers
  • Gas costs $6 per gallon and diesel costs $8 per gallon. You have at most $85 to spend on fuel. You must purchase at least 12 gal
    14·1 answer
  • How much do you need to get to 324 from 278
    10·2 answers
  • Write an equation in slope intercept form of the line that passed through (7,2) and (2,12)
    5·1 answer
  • Help with 2 and 3<br> Please help
    10·1 answer
  • What expression is equivalent to 36a-27
    10·1 answer
  • Aeg = 10 solve for g
    7·1 answer
  • Need help with this one​
    11·2 answers
  • Please help and explain.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!