1) -3
2) 6
3) 4
4) 2
5) 5
6) 5
7) 7
8) -3
9) 9
10) 6
11) -5
12) 0
Here are your answers may I please have the brainliest
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Hope this helps you:)
X1=radical 6--->2.44
X2=-radical 6/3--->-0.816
It would be 2 since that would give you the trio mail if expanded
For 121212 guests we need 555 liters,for 363636 guests how many liters
Guests Soda
121212 555
363636 x
So 121212*x=363636*555
x=363636*555/121212
x=555*3
x=1665