1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
denis23 [38]
3 years ago
11

Write the equation of the line

Mathematics
1 answer:
Serga [27]3 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

You might be interested in
SOMEONE PLEASE HELP Me . My child doesn’t understand this MaTh and THeY really need help. Take this seriously bc we really reall
IRINA_888 [86]

Answer:

158.4

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
The owner offers a payment plan where the total cost of the mountain bike is paid in 3 equal monthly payments. Determine the amo
Murljashka [212]

Answer:

Step-by-step explanation:

$66.67/month for three months

The monthly payment is calulated by dividing the total cost of the mountain bike by 3.  For example, if the total cost is $200, the three monthly payments will be $66.67 each:

   $200

---------------- = $66.67/month for three months

  3 months

5 0
3 years ago
Answer all questions please.
Reika [66]
Domain: -∞ ≥ x ≥ ∞
Range: y ≥ 0
This graph shows a function
8 0
3 years ago
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to grap
Debora [2.8K]
It is Constant. The cost per pound is 2.50 dollars. two would be on the x-axis, and 5 dollars would be on the y-axis. likewise, 3 would be on the x-axis, and 7.50 dollars is on the y-axis. 5 pounds would cost : $12.50
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
An ant walks 30 feet in 6 minutes.How long would it take the ant to walk 35 yards
pentagon [3]
You need to multiply 30 by 6 so 30times6 =your answer
4 0
3 years ago
Other questions:
  • (6675-2097)-96 pls help
    8·1 answer
  • Cos (a-b) = cos a cos b + sin a sin b for all values of a and b. True or False
    10·1 answer
  • Please help it will mean alot
    15·2 answers
  • The area of a rectangle is x^2-3x-54 find the perimeter
    10·1 answer
  • In order to describe velocity what three pieces of data are needes​
    14·1 answer
  • 5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.
    15·2 answers
  • What is the y-intercept of the graph represented by the equation below?​
    13·2 answers
  • Nila bought a "buy-one-take-one" bag. She paid Php 1, 256. How much did each bag cost
    14·1 answer
  • Can someone please help
    12·2 answers
  • The perimeter of a rectangular pool is more than 62 meters, and the width is at least 10 meters less than the length. Which syst
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!