1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wolverine [178]
2 years ago
7

Please help!!!!! Its timed !!!!! Ill give out most brainly and extra points !!!

Mathematics
1 answer:
Lubov Fominskaja [6]2 years ago
3 0
BRAINLY BRAINLY BRAINLY the answer is C
You might be interested in
Equivalent expression of 8x+12-x
natka813 [3]

Answer:

7x+12 because there is 8x then you subtract 1x which 'll equal 7x and add the 12

7 0
3 years ago
Please help! Super confused lol
grigory [225]

OX = 6.5

13=DX,

OX = 0.5*DX

13*0.5=6.5

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of -17 - (-1) + 2/3 + -1/2?
netineya [11]

Answer:

-95/6 or -15.83 repeating

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The volume of a sphere is 36π in³. What is the radius of the sphere?
Inessa05 [86]
36pi = 4/3 * pi * r^3
27 = r^3
r = 3 in
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
2+3!!<br> Help!! Due in an hour!!
Zanzabum

Answer:

5

Step-by-step explanation:

I think

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 3 1/2 pounds of bananas cost $1.96, how much would one pound cost?
    6·1 answer
  • Jesse takes two data points from the weight and feed cost data set to calculate a slope, or average rate of change. A ferret wei
    9·1 answer
  • Tanner made a 3-dimensional figure out of clay. The figure had 8 vertices and 12 edges. Which figure could Tanner have made?
    10·1 answer
  • Kevin has 3 bags of apples weighing a total of 22 1/2 pounds. Two of the bags weigh 6 3/8 pounds and 3 1/4 pounds. How much does
    13·2 answers
  • Can someone plz help me
    9·1 answer
  • Solve the following equation<br>sin¢-cos¢=0​
    11·1 answer
  • A commercial building contractor is trying to decide which of two projects to commit her company to. Project A will yield a prof
    7·1 answer
  • What adds up to 11 and multiples to -60?
    14·1 answer
  • What is the fourth term (k = 3) for (x + y)^11?
    11·1 answer
  • You’re five neighboring restaurants charge $9.95, $12.95, 8.50, 8.95, and $10.54 hamburger special. What is the mean price
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!