1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Whitepunk [10]
2 years ago
5

Fraction as a decimal round to three decimal place 4/10

Mathematics
1 answer:
strojnjashka [21]2 years ago
8 0
Its going to be .4 if you are going from a fraction to a decimal.
You might be interested in
A right pyramid with a regular hexagon base has a<br> height of 3 units.
mina [271]

Answer: in order, the answer is 3, height of the pyramid, 6, then 108

Step-by-step explanation: I JUST DID THE QUESTION

8 0
2 years ago
What is 2- 0.945? Pls Help I can't answer this for my home work Pls ASAP
Trava [24]

Answer: 1.05500


Step-by-step explanation:

2 subtracted by 0.945 is 1.05500

8 0
2 years ago
F(x) = 3x^2 + 10x -25 g(x) = 9x^2 -25 Find (f/g)(x)
anzhelika [568]

the quotient will be x+3 and remainder is x^2+10x-100

MARK ME BRAINLIEST PLEASE

3 0
2 years ago
You are wakeboarding on a river. You travel 2 miles downstream to a marina for supplies, and then you travel 3 miles upstream to
klemol [59]

Answer:5x+3/(x+3)(x-3)

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
72 is equal to 80% of a number n. Write and solve and equation to find n. Write the percent as a decimal.
valentina_108 [34]
Well I'm not sure what the answer would be since I'm not that smart but I did get the answer of 90, I did this by dividing 72 by 80 which equals .9 and I multiplied that by 100 and got 90.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A student mixed 125 grams of sugar, 250 grams of water, and 5 grams of flavoring. The solution weighs?
    9·2 answers
  • Assume that you purchased a new car today and financed $55,000 of the price on a 72-month payment contract with a nominal rate o
    7·1 answer
  • What is the slope of the line passing through the point (2,1) and the origin ?
    15·1 answer
  • (2.5x − 5) − (7x − 9.7).
    7·1 answer
  • If you bought a stock last year for a price of $33, and it has gone down 4% since then, how much is the stock worth now, to the
    10·2 answers
  • What is the unit cost of 30 oranges for $9.00
    10·1 answer
  • Sun-Li has $30 to spend at the carnival. Admission is $5, and each
    7·1 answer
  • Melissa and Rachel like to make funny hats. Melissa has made 20 zebra-printed hats, and Rachel has made h striped hats. Together
    11·1 answer
  • Convert 9 miles to kilometers.
    9·1 answer
  • Need help with 1st question !!! Will mark brainlest!!
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!