The correct answer: total interest = $1,784.56 and she would have $4,284.56 after 7 years
Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
Answer:
2.1578
Step-by-step explanation:
Answer:
for 8/24 the answer will be 1/3.
and for 8/32 the answer will be 1/4.
and for 6/30 the answer will be 1/5.
and for 12/24 the answer will be 1/2.
and for 9/21 the answer will be 3/7.
and for 5/20 the answer will be 1/4
Step-by-step explanation:
Answer:
240 ft squared
Step-by-step explanation:
there are 3 rectangles so l*w for each of them
(12*6)+(13+6)+(5*6)
72+78+30
sa of a triangle is b*h divided by 2
5*12 divided by 2=30
there are two equal triangles so
180+30+30=240