1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alecsey [184]
2 years ago
7

Kevin paid $8.21 for 6 gallons of gas. How much did one gallon of gas cost (rounded to the nearest cent)

Mathematics
2 answers:
Montano1993 [528]2 years ago
6 0

Answer:

$1.37 (1.368333)

Step-by-step explanation:

6 divided by 8.21

jenyasd209 [6]2 years ago
6 0
$1.37 ($8.31 divided by 6 )
You might be interested in
What is 2+2
velikii [3]

Answer:

lol 4

Step-by-step explanation:

one one one one equals four

8 0
2 years ago
Shaylee has 77 pennies. She will trade in the pennies to get nickels.
Ghella [55]
0.77 / 0.05 = 15.4 ...so we know it is 15 nickels
15 * 0.05 = 0.75.....0.77 - 0.75 = 0.02....with 2 pennies left over
 
ur answer is : 15 nickels and 2 pennies left over
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
WORTH 30 POINTS PLZZZZZZZZZZZ HELP
Black_prince [1.1K]

Answer:

sqrt(5)*sqrt(5)=5.

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help im finna fail
MAXImum [283]
1.06862156
… that is in decimal form so just convert it into exponent
5 0
2 years ago
Using your answer from #3, how many hours will
Sphinxa [80]

Answer:

5 hours cuz 75 divided by 15 is 5 or 15 x 5 is 75

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • −9x+2>18 AND 13x+15≤−4
    8·2 answers
  • The midpoint of a line is found by subtracting two coordinates and dividing the answer by two.
    11·1 answer
  • Find the LCM of each set of numbers.<br><br><br> 1. 6,15<br><br> 2.5,9,15
    7·2 answers
  • What are the answers to this?
    15·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Help please! Also please show the steps of how you got the answer!<br> 30% of 40% of 15
    7·1 answer
  • The ratio of the measure of the angles of a tirangle is 1:2:3. find the measure of each angle​
    13·1 answer
  • X^4-6x^2+8(Type 2 of quadratic equation)
    6·1 answer
  • Cho khối chóp có diện tích đáy B=3 và chiều cao h=4. Thể tích của khối chóp đã cho bằng
    8·1 answer
  • What would be the future value of 19,378 invested now if the money remains deposited for eight years and the interest rate is 18
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!