1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nataly862011 [7]
2 years ago
11

Gianna is converting a 12-foot-by-15-foot room in her

Mathematics
1 answer:
givi [52]2 years ago
5 0

Answer:

is there a picture of the question

You might be interested in
How many $10 bills equal to a 1,000
elena-s [515]
The answer is 100 bills
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the range of the line
navik [9.2K]

Answer:

(-10,3),(9,0)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
1. Type your answer below. 2. Type your answer below (no spaces! for example x=19) 3. Type your answer below (no spaces! for exa
Nookie1986 [14]

Answer:

1) 12

2) c=-25

3) x = -16 2/3

Step-by-step explanation:

1) ..........................

  • 6*(4-10+8) =
  • 6*(- 6+8) =
  • 6*2=
  • 12

2) ..........................

  • 34 + 2c = -16
  • 2c = - 16 -34
  • 2c = -50
  • c = -50/2
  • c=-25

3) ..........................

  • 40 = -3x - 10
  • 40+ 10 = -3x
  • -3x = 50
  • x = 50/-3
  • x=-16 2/3
3 0
3 years ago
Half of the students in Max's class volunteer at the local community center. Fifteen students do not volunteer. If there are 12
ella [17]

Answer:

18

Step-by-step explanation:

15 x 2 = 30

30 - 12 = 18

18 girls are in his class

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for 16 ounces (pint) at $3.93?
Juli2301 [7.4K]

Answer:

25 cents/ounce

Step-by-step explanation:

The unit rate means how much is one of the thing you are working with.  In this case, the unit rate of a pint (16 ounces) is how much just one ounce will cost.  So divide $3.93 by 16

$3.93/16 =  $0.245625

Since we're working with money, round to the nearest hundredth

Unit rate is $0.25 per ounce, or 25 cents per ounce

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Two integers, a and b have different signs. The absolute value of integer that got this description. Then decide if the product
    9·1 answer
  • What number times itself three times equals -2
    5·1 answer
  • Aiden has a collection of 63 nickels and quarters in his piggy bank. If the total value of the coins is $10.75, how many nickels
    15·1 answer
  • A bin of 50 manufactured parts contains 3 defective parts and 47 non-defective parts. A sample of size 6 parts is selected from
    6·1 answer
  • How do I find the circumference of a circle I forget nd my math teacher is lowkey kinda scary nd mean
    15·2 answers
  • L2<br> 57°<br> X<br> What is the value of x?
    10·1 answer
  • Plz help me im trying to defeat a boss
    14·2 answers
  • What is important to remember when multiplying radicals?
    13·1 answer
  • Graph the function. label the vertex and axis of symmetry<br> f(x) = -6x^2 - 4x - 5
    10·1 answer
  • Find the slope (m) and y-intercept (b) for<br> y = 4x - 8.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!