1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marusya05 [52]
2 years ago
10

Anna baked 3 batches of cookies with c cc cookies in each batch. She then ate 8 cookies!

Mathematics
1 answer:
Stels [109]2 years ago
4 0

Answer:

there is no correct answer

Step-by-step explanation:

not enough information.

You might be interested in
Volume of a cube<br> 3.8 ft<br> 1.1 ft
balu736 [363]
Where’s the photo? But I need to answer with a photo 3.8 ft and 1.1 ft equals 4.9 ft
7 0
3 years ago
: Your experience indicates that offering a discount in your emails increases responses by 80%. Your last email, without a disco
timofeeve [1]
For this case we can make the following rule of three:
 23000 -------> 100%
 x --------------> 180%
 Clearing the value of x we have:
 x = (180/100) * (23000)
 x = 41400
 Answer:
 
you would expect about:
 
a) 41,400 responses
8 0
3 years ago
If 15 pen cost $3.90, which equation would help determine the cost of 6 pens?
madreJ [45]

Answer

1.56

Step-by-step explanation:

You must find the unit rate. To do so, you must divide 3.90 by 15. That will give you 0.26. After, times 6 and .26 to get your answer. Hope this helps.

8 0
2 years ago
Can i please get help with this geometry test?
RoseWind [281]

Answer:

im here for the points sorry

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lewis wants to play several games of paintball with his friends. At the park, it costs $10.90 for admission and paintballs, and
coldgirl [10]

Answer:

C. y= 6.18x + 10.9

Step-by-step explanation:

Every game that he plays (x) costs 6.18, for example, if he plays 3 games it would be 6.18 times 3 (games)

Now you have to add your admission, 10.9

To enter he needs to pay the admission ( 10.9 ) and also each game ( x ) he plays ( 6.18 )

4 0
3 years ago
Other questions:
  • jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have  height
    6·1 answer
  • What us the problem to 5^4×3^2
    9·2 answers
  • Solve the equation 4/3(3) ^x =108
    10·1 answer
  • a rational function, a value is _________ from the domain if it would create a 0 in the function's denominator.
    5·1 answer
  • $5.50 markup 75% what is the selling prize
    13·1 answer
  • I SEE YALL LOOKING BUT NOT HELPING PLEASE SOMEONE
    13·1 answer
  • How do I factor this?<br><br> cos^4x - sin^4x
    7·2 answers
  • Can someone pls help me
    6·2 answers
  • Which unit would you use to measure the amount of water used to water a lawn?
    8·1 answer
  • 50 points, brainIiest, 5 stars, and a thanks. Please help me! :(
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!