1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Travka [436]
3 years ago
9

Subject:Mathematics ​

Mathematics
1 answer:
Kobotan [32]3 years ago
6 0
The vertex
Blah blah blah 20 characters longggggg
You might be interested in
The ratio of boys to girls in a group is 7:3. If there are 40 more boys than girls, work out how many people there are in total.
LenaWriter [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 - 3 = 4

7 + 3 = 10

4/10 = 40

10/10 = ?

10/10 x 40 x 10/4

= 100 people

7 0
3 years ago
What is the measure of &lt;5<br> &lt;5=
CaHeK987 [17]

Answer:

700

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
A 2-pint bottle of water costs $5.80. What is the price per cup?
Bingel [31]

Answer: $2.90/cup

Step-by-step explanation:

1 pint = 2 cups

2 cups = $5.80

--> $5.80/2 = $2.90/cup

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me with 2 and 3.
Marianna [84]

Answer:

765

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Exponential growth or exponential decay last question please help ?
maksim [4K]
This is exponential growth because the peak starts at the negative side and it ends up at the positive side. Therefore, it is exponential growth.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Piecewise function help
    6·1 answer
  • Based upon extensive data from a national high school educational testing​ program, the standard deviation of national test scor
    11·1 answer
  • Janet saved 22 dollers one month and 39 dollars the next month she wants to buy a bicycle that costs $100 about how much more mo
    9·2 answers
  • The regular cost of a sound system is $1499, but today it is on sale for $1100! That is a $399 saving. The sales clerk tells you
    5·1 answer
  • The balance on your business credit card was $215 before you purchased 5 new chairs for the office. Each chair cost $75.
    6·2 answers
  • Maria throws a softball straight up into the air with an initial velocity of 50 ft/sec. The ball leaves her hand when it is exac
    10·1 answer
  • Please find y intercept with work
    10·2 answers
  • PLEASE HELP been stuck all day
    8·1 answer
  • Help I will give brainiest if you can atleast do three​
    9·2 answers
  • Dalvin has a toy car collection of 200 toy cars. He keeps 194 of the toy cars on his wall. What percentage of Dalvin's toy car c
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!