1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maxonik [38]
2 years ago
8

What is the equation of the line shown in this graph? 29 points!

Mathematics
1 answer:
Rudiy272 years ago
8 0

Answer:

Could you give the question in details please?

You might be interested in
Find the sum of the first 6 terms of the following series, to the nearest integer.
natka813 [3]

Answer:

1008

Step-by-step explanation:

geometric sequence:

a=16

r=32/16=2

Sum of GS:

s=a(1-r^n)/(1-r)

S(6)=16(1-2^6)/(1-2)

=1008

8 0
3 years ago
Y=33x+102 what is Y?
rusak2 [61]

Answer:

you have y so i will guess u mean x your answer for x will be

Step-by-step explanation:

since 33 is ur first number and 11 evenly goes into 33 it will be

         Y                                         34

Y=    -----   SUBTRACTED BY     -------          

        33                                          11

<h2>Y EQUALS Y OVER 33 MINOUS 34OVER 11</h2>
8 0
2 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Please answer ASAP
algol13

Answer:

Choice A

Step-by-step explanation:

Choice A: $1.49/6 oz = $0.248/oz

Choice B: $3.59/13 oz = $0.276/oz

Therefore, Choice A is the lower price per ounce.

5 0
3 years ago
Trey runs 3 miles in 25 minutes. At the same rate, how many miles would he run in 20 minutes?
aalyn [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

Set up a proportion.

3/25 = x / 20      Notice that both times are in the denominators. Be sure you always set up a proportion that way. Like units in the denominator. Like units in the numerator.

Cross multiply

3 * 20 = 25 * x                        Combine

60 = 25x                                 Divide by 25

60/25 = x

x = 2.4 miles in 20 minutes.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
1)Kamala’s mother gave her a 100 Rupee note .Kamala bought a pen for Rs.68.50.How much money will be left with her?
baherus [9]

Answer:

100- 68.50 = 31. 50 rupees

Step-by-step explanation:

that is 31 rupees and 50 paise

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A right triangle has one angle that measure 23o. The adjacent leg measures 27.6 cm and the hypotenuse measures 30 cm. What is th
    14·2 answers
  • Monica has a $1000 bond with a 5.5% coupon. Monica purchased this bond for $1025. What is the yield of this new bond?
    11·2 answers
  • Complete the point-slope equation of the line through (3,-8) (6,-4)
    12·1 answer
  • You are in charge of planning a barbecue. Hamburger costs $2 per pound and chicken costs $3 per pound. You have $30 to spend, th
    11·2 answers
  • 1. Find the surface area of a cylinder with diameter 24 mm and height 16 mm
    7·1 answer
  • The value of -4*2 is______
    12·2 answers
  • What is the value of (32 + 1)"&gt;
    7·2 answers
  • Help ineed help its just too much too count im so confused #screwfortnite
    8·2 answers
  • Which of the following is an equation of the line perpendicular to 3x+6y=12 and passing through (4,0)
    10·1 answer
  • Point X is the incenter of ΔABC. Triangle A B C has point X as its incenter. Lines are drawn from the points of the triangle to
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!