1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Veronika [31]
3 years ago
6

I'm a little bit confused about this question.

Mathematics
2 answers:
dlinn [17]3 years ago
7 0
The number 4 is in the ones place

1 3 4 . 0
thousand hundred ones
Virty [35]3 years ago
4 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If you cycled for 3 hours and travelled 54 km calculate your average speed​
goldenfox [79]

Answer:

162 km per hour

Step-by-step explanation:

Hi!

Speed=Distance x Time

So... 3 x 54 = 162

Hope this helps :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sandy typed 5 1/2 pages in 15 minutes. at this rate how many pages would sandy type per hour
Brums [2.3K]

Answer:

22 pages per hour.

Step-by-step explanation:

5.5/15 = 0.36666

0.36666 * 60 = 22

6 0
2 years ago
What is the slope of the line
kolbaska11 [484]

Answer:

B.

Step-by-step explanation: Because when you count them down to 3/5 It's more in the negative.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
4. The Smoothie Stand is selling their small smoothies for $4 for 16
noname [10]

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Five times the number of test tubes in a school’s chemistry lab exceeds three times the number of beakers it has by 660. The sum
GrogVix [38]
B= number of beakers which there are 450 
t= number of test tubes 
the answer is 1.46
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 787.4÷127 show the work
    8·2 answers
  • HELP!. Graph the relation. Find the domain and range.. . {(-1,1/2),(-1/2,-1),(3/2,0),(2,3/2)}
    13·2 answers
  • AWARDING BRAINLIEST!!! Five classmates came to Dan’s birthday party. This is half as many as the number of his summer camp frien
    7·2 answers
  • If 2 pounds of bananas cost $1.89, what is the cost per pound? Show your work
    5·1 answer
  • A psychologist collects data on the time, w, in minutes, people walk each day and their scores, t ,on a stress test. The scores
    15·1 answer
  • The following dot plot shows the mass of each rock in Nija's rock collection. Each dot represents a different rock.
    11·2 answers
  • In ΔIJK, k = 57 inches, i = 37 inches and ∠J=141°. Find ∠I, to the nearest degree.
    6·1 answer
  • Help I don't understand​
    9·1 answer
  • Someone plz help me fast for my exam
    13·1 answer
  • If a quadratic function is concave down, which of the following is true?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!