1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergiy2304 [10]
3 years ago
5

Which is the graph of y=^3√x+1-2​

Mathematics
1 answer:
Alex73 [517]3 years ago
4 0

Answer:

I used desmos to graph this.

You might be interested in
Q(3x)=12x+2 then what is Q(x-2)
Mandarinka [93]

Answer:

it's ax+b form answer is Q(x-2)=4x-6

Step-by-step explanation:

ax+b=Q(x),Q(x-2)=a(x-2)+2

Q(3x)=a(3x)+b=12x+2, 3a=12 =>a=4,b=2

the original q of x is 4x+2

Q of x-2 =4(x-2)+2=4x-8+2=4x-6

8 0
2 years ago
sammy counted peanuts in several packages of roasted peanuts. He found that the bags had 102, 114, 97, 85, 106, 120, 107, and 11
zmey [24]
Probably a for plot, because It shows how close each value is, or if the values are all scattered around. it gives you a more accurate ways of seeing how close the data is. hope this helped
6 0
3 years ago
Whatts the awnser help 1⁄3  +  1⁄6  +  3⁄4
k0ka [10]
The answer should be 5 over 4
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain how you could estimate 35% of 58, check if your answer is reasonable.
Greeley [361]

Answer:

.35 x 58 = 20.3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
jonathan sells clothes and makes a 4% commission. On sunday, jonathan sold $768 worth of clothes. How much was his commission on
dangina [55]

Answer:

768x4%= 30.72

His commission was $30.72

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Let a be a non-zero rational number and b be an irrational number. Is a x b rational or irrational?
    8·1 answer
  • -4k +10=-7k +55<br> What is the answer? Also please add work
    6·1 answer
  • G two samples, one of size 14 and the second of size 13, are selected to test the difference between two population means. how m
    13·1 answer
  • Help please, I don’t understand this question.
    6·1 answer
  • 80% of the class finished a project early. If 28 students finished early, how many students are in the class
    12·1 answer
  • The equation 125 + 37.52x = y models the amount of money in your wallet Y is the total amount of dollars and x is the number of
    10·1 answer
  • 25)
    12·1 answer
  • Please help i'm really stuck
    12·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
  • Which equation is equivalent to the formula m = ca? a = cm a equals m over c c = am c equals a over m.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!