Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
It could be a parallelogram because they too, have 2 sides that have one value and another two sides with a different value. a rhombus would work too.
Answer:
1. C 2.B .
Step-by-step explanation:
answer : 1. A+ 5/4 +19/4 ,,,,, 2. 14/4 = 7/2
Hope it helps :)
ANSWER: 2
Answer:
What is the equation that models this scenario?
✔ A + 5/4 = 19/4
and
How many pounds of apples did Angelica buy?
✔ 14/4 = 7/2
Step-by-step explanation:
Hope this helps!! :)
Answer:
2over/a -b-c
Step-by-step explanation:
remove the parentheses
Answer:
6
Step-by-step explanation:
24 = 2L + 2(6), multiply...
24 = 2L + 12, subtract 12 to both sides...
12 = 2L, divide 2 to both sides to isolate the varibale L
6 = L
Therefroe, L = 6