Answer:
The degree of the polynomial is 3.
Answer:
596.032
Step-by-step explanation:
The answer is typed wrong.
Using a calculator: 6.4 x 6.7 x 13.9 = 596.032
Tell your teacher that answer is not there. It's typed wrong.
Hoped this helped! :)
The answer is E because if you take 60 pounds of hazel nut coffee you spend 420$ and that would leave 30 pounds of vanilla left which equals 120$ and if you and those two numbers you get the sum of how much money she spent on coffee.
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.