<span>Four gallons of paint cost $49.44. <span>Which equation can be used to find c, the cost per gallon?
c=$49.44/4
c= $12.36 per gallon</span></span>
Okay so you should find the area and then divide it by 45
120*90= 10,800
10,800/45= 240
240 is the amount of packages you will need to cover the floor
Answer:
here is da answer 4 ur quest