1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irga5000 [103]
3 years ago
15

Which one is it please hurry. Thank you

Mathematics
2 answers:
Simora [160]3 years ago
8 0

Answer: I think it’s A if I am incorrect I am very sorry

Step-by-step explanation:

stepan [7]3 years ago
4 0
I think it’s A but sorry if I’m wrong
You might be interested in
Sallie makes candles using different scents. She sells each candle for $8 on her website. She writes the equation y = 8x to dete
vredina [299]

Answer:

B The number of candles Sallie sells

Step-by-step explanation:

Given the equation :

y = 8x

y = amount earned ; x = number of candles sold

Cost per candle = 8

The Independent variable is the number of candles sallie sells as it is this variable which determines the amount which sallie will earn from candle sales (dependent variable). In essence, the variable which determines or affects the dependent variable is the independent variable.

7 0
3 years ago
4) If four times a number, increased by 1, is the same as three times a
Elis [28]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4x + 1 = 3x + 3

4x - 3x = 3 - 1

x = 2

2 x 4 + 1 = 9

3 x 2 + 3 = 9

4 0
3 years ago
Can someone plz help me find the surface area of this triangular prism thx
alukav5142 [94]

392.4 in2 should be correct

example of a net...


8 0
3 years ago
I neeeeeeed helpppppp
BARSIC [14]

Answer:

4th option

Step-by-step explanation:

angle CBE and Angle EBG

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Aubrey went shopping for shrimp for her family's annual shrimp boil. Find the cost per pound. Which store has the best buy of co
denpristay [2]

Answer:

Cash Saver has the best price $13.44 per pound

Step-by-step explanation:

Lets work in oz.

PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce

CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce

Remember 16 oz in a pound

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expression is the same as 1/8 of 3?
    14·2 answers
  • Whats the start time for 10:08
    7·1 answer
  • ]2) 3(4x + 3) + 4 = 31<br> what does x equal in the equation
    10·1 answer
  • What is 25/100 in simplest form
    8·1 answer
  • According to a recent study, 1 in every 9 women has been a victim of domestic abuse at some point 19) in her life. Suppose we ha
    7·1 answer
  • How to solve this? Please help!
    9·1 answer
  • What percent of 400 is 45?
    10·2 answers
  • Find the output, y, when the input, X, is 2.<br> Y =
    13·2 answers
  • Volume is expressed in
    8·1 answer
  • Please help me with this please and thank you
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!