1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gladu [14]
3 years ago
13

HELP QUICKK Which equation represents the number of test questions in the problem

Mathematics
1 answer:
wel3 years ago
6 0

Answer:D

Step-by-step explanation:m represents the multiple choice questions, s represents short answer questions, and 15 represents the number of questions

You might be interested in
Which of the following statements are true?
astraxan [27]
C I think the answer is
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
put the following decimals in order of size, starting with the one of least value 0.125 0.4 0.62 1.05 0.05
xeze [42]

Answer:

0.05, 0.125, 0.4, 0.62, 1.05

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Write a unit rate for the situation. $1.98 for 6 bananas
USPshnik [31]
A unit rate is when you find a rate when one variable (or value) is equal to one.

Let's find the unit rate for the price of the bananas. 

1.98/6= 0.33

It is 33 cents for one banana. That is the unit rate. 

I hope this helps!
~kaikers
4 0
2 years ago
Find the value of k.<br> 62°<br> 45°<br> k°
Irina18 [472]
If this an angle on a straight line the answer is k=73°
8 0
3 years ago
Evaluate functions from their graph g(−9)=<br> See the Correct Answer Attached!
r-ruslan [8.4K]

Evaluating the function from the given graph, g(-9) = 1.

<h3>How to Evaluate a Function?</h3>

To find the value of a function for a given x-value using a given graph, trace the x-value against the corresponding y-value on the y-axis.

To evaluate the function from the graph given, for g(-9), find the y-value that corresponds to the x-value of -9.

The graph shows that when x = -9, the corresponding y-value is 1.

Therefore, g(-9) = 1.

Learn more about functions on:

brainly.com/question/15602982

#SPJ1

3 0
2 years ago
Other questions:
  • F(n)=n^2+2n find f(-6)
    8·1 answer
  • I need help on number 2 quickkkkk!!!
    14·1 answer
  • A=2 b=2 c=1 Find the value of 2abcosC
    8·1 answer
  • Which of the following is true for the relation f(x) = x2 + 8?
    7·1 answer
  • The price of the jeans was reduced $8 per week for 6 weeks. By how much did the price of the jeans change over the 6 weeks?
    11·1 answer
  • 0.3 continued times 15
    12·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP 20 POINTS!!!!!!
    5·2 answers
  • Square ABCD is translated 9 units to the right, followed by a translation 6 units down
    12·1 answer
  • What is 897 divided 7960
    9·1 answer
  • 1.3.5 Quiz: Expressing Rational Numbers in Decimal Form
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!