Answer:
$51.
Step-by-step explanation:
Interest I = PRT/100 where P = amount of the loan , R = rate and T = the times in years.
I = 340 * 15 * 1 / 100
= 5100/100
= $51.
3 feet= 1 yard
16*3= 48 feet.
47.52/48= 0.99
It will cost Brian $0.99 per foot.
Find the unit rate.
49.50/50= 0.99
No, it wouldn't. It would be the <em>same price
0.99=0.99 It doesn't matter which one Brian chose. </em>
I hope this helps!
~kaikers
The answer 7980 divided by .19 =/is 42.
Answer:
when both bottom numbers on a fraction are the same at the lowest form
Step-by-step explanation:
example: 2/4 + 6/8 the common denomenator is 8 as both numbers go into it and you only have to times by 2 so answer would be 10/8 which is also 1 2/8
Answer:
9:3 or 9 to 3
Step-by-step explanation: