1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Murrr4er [49]
3 years ago
6

What is the answer to the last question

Mathematics
2 answers:
Vesna [10]3 years ago
4 0

Answer:

the answer for the last one is A = 6

egoroff_w [7]3 years ago
3 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If 3 bags of chips cost $6.39, what is the unit ratio? Show your work please ^-^
KonstantinChe [14]

$6.39/3 bags = x dollars/1 bag

x dollars = $6.39/3 bags = $2.13 : 1 bag

5 0
3 years ago
A padlock has the digits 0 through 9 arranged in a circle on its face. A combination for 0 1 2 3 4 6 5 7 8 9 this padlock is fou
stepan [7]

Answer:

The total numbers of possible combinations are 3430.

Step-by-step explanation:

Consider the provided information.

A combination for 0 1 2 3 4 6 5 7 8 9 this padlock is four digits long. Because of the internal mechanics of the lock, no pair of consecutive numbers in the combination can be the same or one place apart on the face.

Here, for the first digit we have 10 choices.

For the second digit we have 7 choices, as the digit can't be the same nor adjacent to the first digit.

For the third digit we have 7 choices, as the digit can't be the same nor adjacent to the second digit.

For the fourth digit we have 7 choices, as the digit can't be the same nor adjacent to the third digit.

So the number of choices are:

10\times 7\times 7\times 7=10\times 7^3\\10\times 343=3430

Hence, the total numbers of possible combinations are 3430.

8 0
3 years ago
What is 12x12 inch Square and 3/4 inch pixels?
MaRussiya [10]
120 inch pixels swuare
8 0
3 years ago
Eyan bought 234 pounds of apples for $1.32 per pound, 112 pounds of peaches for $1.20 per pound, and some tomatoes, all from a g
9966 [12]

Answer:

the  money spend on tomatoes is $4.20

Step-by-step explanation:

The computation of the money spend on tomatoes is shown below

Let the money spend on tomatoes be x

So

2 \frac{3}{4} \times \$1.32 + 1\frac{1}{2} \times \$1.20 + x = \$9.63\\\\

$3.63 + $1.80  + x = $9.63

x = $9.63 - $3.63 + $1.80

= $4.20

Hence, the  money spend on tomatoes is $4.20

4 0
3 years ago
Simplify this 9+ -4=
ddd [48]

Answer:

13

Step-by-step explanation:

<h3>13 the answer. that correct or what</h3>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Translate the word phrase into a math expression. Sheila buys some boxes of pens, with 20 pens in each box.
    13·1 answer
  • The high temperature, in F, for the past 4 days was 45, 38, 46, and 35. Carlos knows that the mean high temperature for the past
    15·1 answer
  • For questions 2 and 3, simplify the polynomial.
    9·1 answer
  • How do I slice these two problems?
    10·1 answer
  • Yuri purchased 8 trees to have planted at his house. The store charged a delivery fee of $5 per tree.
    11·2 answers
  • Help plz i need a anwser
    15·2 answers
  • One angle of a right triangle measures 61°. What is the measure of the other acute angle?
    5·1 answer
  • C) 15 X (-25) * (-4) X (-10 )<br><br>please say 100 points​
    7·1 answer
  • Can someone please help me with this ASAP!!!!!
    12·1 answer
  • Help me...
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!