The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?
The unit price is $____ per scarf.
2 answers:
Wow this is easy I think just do 8 times 65.25
Answer:
7.25 each or 7.00 if rounded
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
Perpendicular (right angle)
Step-by-step explanation:
hope this helps!
33333333333333333333333333333333333
Answer:
h = -7x - 11
Step-by-step explanation:
Let the original number be
x
x
×
160
100
=
192
. This indicates an increase of 60%
x
=
192
×
100
160
x
=
120
Answer:
I need the graph
Step-by-step explanation: