1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tensa zangetsu [6.8K]
3 years ago
6

The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price? The unit price is $____ per scarf.

Mathematics
2 answers:
Vikentia [17]3 years ago
4 0
Wow this is easy I think just do 8 times 65.25
Strike441 [17]3 years ago
3 0

Answer:

7.25 each or 7.00 if rounded

Step-by-step explanation:

You might be interested in
For every arm a person has, they have a leg. Which ratio represents this situation?
Irina-Kira [14]
A: 1:1 unless they want you to count both arms then it would be B: 2:2
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Need help thanks <br><br><br> ---
Molodets [167]

the answer is A

these are filler words so I can submit it haha

6 0
3 years ago
Please help! This is i-ready it will probably be easy for you.
Radda [10]

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

Your right it is easy 1.50 per pound 1 pound is 16 ounces so to make 32 ounces times it by 2 16 times 2 is 32 you will also times 1.50$ times 2

7 0
2 years ago
Round 13.897 to the nearest tenth
ohaa [14]

Answer: 13.900

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
HELP PLZZZ!! (No link) .itch
SIZIF [17.4K]
I got an answer of 81.44
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Error Analyst:Your classmate says that 8^10×8^3 is equivalent to 8^30 . Identify the mistake your classmate made and give the co
    10·1 answer
  • What is the product? (-2x-9y^2)(-4x-3)
    10·2 answers
  • A video game club charges a fixed annual membership fee of $20 and $2 per video game rented. Let f(n) represent the total annual
    8·1 answer
  • Which of the following transformations preserves orientation, but does NOT preserve congruence?
    9·1 answer
  • NEED HELP PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLEST
    9·2 answers
  • Brad spend 3/5 of an hour every day doing his homework. How many hours did he spend on homework in 5 days.
    15·1 answer
  • What expressions are equivalent to 20
    15·1 answer
  • A chemist creates a solution that contains the following ingredients and quantities
    11·2 answers
  • A bicycle tire is slowly losing air. the table shows the air pressure left in the tire after each hour. Which statement about th
    5·1 answer
  • The Highland Cafeteria offers a lunch combination meal which includes an entree and a side order. Choices for entrees are chicke
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!