1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Phoenix
[80]
2 years ago
15
A store sells a 1 1/4 pound package of turkey for $9 what is the unit price of the turkey in the package?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Brilliant_brown
[7]
2 years ago
6
0
Answer:
$7.2/lb
Step-by-step explanation:
9/1.25= 7.2
Send
You might be interested in
Someone help me please
iren [92.7K]
Answer: I dont need your help hmmmp
Explanation: i dont know why
3
0
2 years ago
Can someone help me with the working out please its due Tomorrow
slavikrds [6]
1) 12p+12q 2) 11p-11q 3)2p-10q
3
0
3 years ago
Mila has 100 math problems to finish this week, She solved 2/10 of the problems on Monday and 25/100 of the problems on Tuesday.
Umnica [9.8K]
Mila solved more problems on Tuesday.
Explanation:
2/10 = 20/100
25/100 = 25/100
Since 25 is more than 20, she did more problems on Tuesday
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Your frog wins second place in a jumping contest. The winning jump of 11 2/3 feet is 1/2 foot longer than your frogs jump. How f
yan [13]
Answer:
1/2
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
X(x-5)+3(x-5) please I really need help with this
Maru [420]
Is this the answer you were looking for? If not I’m sorry
5
0
2 years ago
Other questions:
How many distinct pairs of perfect squares differ by 35? (the pair $a, b$ is the same as the pair $b, a$.)?
8
·
1 answer
Ling drove at speed of 45 Miles per hour for 225 miles. How many hours did she drive?
10
·
1 answer
I have the brainy app on my phone, and I have plus on my phone, but when I try to log in on my computer< it says I still need
12
·
2 answers
So I took a test from my teachers desk and took photos of the test questions. I am indeed cheating but I just want to know the a
6
·
1 answer
Definition of systematic sampling
7
·
2 answers
HELP NEED NOW, WILL GIVE BRAINLIEST: The difference of measures between the arcs subtended by chord AB is 160°. Line l is tangen
9
·
1 answer
A 5-foot piece of aluminum wire costs $7.80. What is the price per inch?
10
·
1 answer
All the positive integers excluding O are known as
14
·
2 answers
Marcus daims that in the expression 3x + 3y, the terms 3x and 3y are like terms because both are variable terms and both have th
12
·
1 answer
I added question and example. answer it CORRECTLY and you will get brainliest!
13
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!